Genel
Hiyap

Hiyap

Hiyap

İnşaat sektörü durağan değildir. Dinamik bir alandır. Yeni inşaat tarzları, yeni çalışma biçimleri, yeni ihtiyaçlar ve teknolojik gelişmeler devamlı ortaya çıkmaktadır. Bunların sonucu ise yeni teknolojik iş makineleridir. Her biri farklı görevi olan çok fonksiyonlu makineler, şantiye alanında kullanılan iş makinası sayısında azalmaya neden olmaktadır.

Azalma, olumsuz algılanabilir. Ama olumlu bir durumdur.  Çünkü çok işlevli makineler birçok taşıtın yerine kullanılması rahat çalışma sağlar. Ferah bir çalışma ortamı oluşturur.  Bu faktörleri sağlayan araçlardan biri de vinç sınıfında yer alan Hiyap adlı taşıtlardır.  Son teknolojik ürünlerden biridir.

Temin etme opsiyonları hakkında 0532 764 38 97 numarasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hiyap Nedir?

Hiyap, son yıllarda popüler olan bir vinç türüdür.  Kamyon üzerine kurulmuş mekanizma üzerinde çalışır. Yüklerin taşınması ve ağırlığı fazla olan cisimlerin hareket ettirilmesi için kullanılır. Küçük boyutlu ve pratik kullanımlıdır. Kendi bünyesinde türleri mevcuttur. Hidrolik sistem ile çalışır. Kurulum mekanizması, işleyişi, manevra kabiliyeti diğer vinçlere göre daha iyidir. Bu nedenle tercih edilen bir taşıttır.  Kaldıraç kısmı oldukça yüksektir.

Ayrıca metrelerce yüksekte yapılabilecek trafo tamiri, tabela montajı gibi işlerde de kullanılır. Taşıyabilecekleri yük kapasitesi ton ile ifade edilir. En çok tercih edilen vinç türüdür. Kurumsal firmamızdan hiyap ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İnşaat sektörünün de gelişmesindeki rolü de büyüktür.

Hiyap Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hiyap kullanımı, çalışanlara ve firma sahipleri için faydalı yönleri vardır. Avantajlı yönleri şunlardır:

  • 6 ile 12 arasında tekerlikli kamyon üzerinde çalışması nedeniyle seyyar olarak kullanılabilir.
  • Sabit değildir.  Taşıyabildiği yük miktarı oldukça fazladır.
  • Kullanımı kolay ve pratik bir taşıttır.  Diğer vinçlere göre kurulumu ve anlaşılması kolaydır.
  • Donanımlı ve teknolojik araçlardır.  Zaman ve iş gücünden tasarruf sağlar.
  • Dar sahada seri çalışabilir ve stabil değildir. Operasyonel özellikleri bulunmaktadır.
  • Kapasiteli bir araç olması nedeniyle sektöre nitelikli operatörler kazandırır.
  • Ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen vinç türüdür.
  • Farklı temin edebilme yolları bulunmaktadır.

Hiyaplar, son yıllarda nakliyat şirketlerinin de tercihi olmuştur. Yük taşıyabilme kapasitesi ve yükselebilen kaldıraç sistemi tercih nedeni olmaktadır. Hiyap vinçler, firmamız bünyesinde bulunmaktadır. Araçlarımız son model, dayanıklı taşıtlardır. Gerekli bilgiler için şirketimizle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHEMEN ARA!