Hafriyat Firmaları

Hafriyat Firmaları

Toprak ve kazı çalışmaları, bina yıkımlarına çevrenizde sürekli denk gelirsiniz. Yol, tünel, köprü yapımı, bina inşaatı, havalimanı inşaatı gibi faaliyetler pek çok bölgede yapılan inşat çalışmalardandır. İnşat çalışmaların olduğu her yerde toprak ve kazı çalışmaları mutlak suretle yer alır.  Binaların temeli için yapılan toprak ve kazı çalışmalarını düşünürseniz daha iyi anlamış olursunuz. 

Kazı çalışmaları gelişigüzel yapılabilecek bir işlem değildir. Belli bir organizasyonu olan sistematik bir süreçtir. Hafriyat kapsamında genel olarak değerlendirilir. Hafriyat işleri, hafriyat firmaları aracılığıyla yapılır.

Fiyat ve detaylı bilgi için 0532 764 38 97’yi arayınız.

Hafriyat Nedir?

Hafriyat, toprak zemini kazma, yumuşatma ve işlenmiş toprağı taşıma faaliyetler bütünüdür. Daha anlaşılır haliyle toprağı kazma ve taşıma işidir. Gerek barınma gerek sulama, hangi amaçla olursa olsun toplumun genel ihtiyaçlarının sonu yoktur. Barınma için mesken, sulama için baraj inşa edilmesi gerekir. Kanal, baraj, bina, karayolu yapımı gibi inşat işlerin temeli ise hafriyattır.

Toprağın işlenmesi önemlidir. Toprağa temel atılması ve zeminin uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Önceki yıllarda insan gücü ile yapılan hafriyat çalışmaları, fazla verimli olmuyordu. Toprak türlülerinin çeşitli olması, sert veya killi toprakların yaygın olması,  hafriyat işlemlerini Greyder, Ekskavatör gibi hafriyat makineleri ile yapılmasını gerekli kılar. Firmamız ve diğer hafriyat firmaları bu bütünlüğün organizasyonunu sağlamaktadır.

Hafriyat Firmaları Neden Önemli?

Hafriyat, sadece toprak kazma ve taşıma faaliyeti değildir. Enkaz kaldırma, yıkım gibi işler de hafriyat kapsamındadır. Faaliyetlerin her biri ayrı bir çalışma alanıdır. Bunların düzenlenmesi ancak kurumsal hafriyat firmaları eşliğinde yapılabilir. İşleme göre kullanılan makineler, teknik ekipman, çalışan becerileri farklı olmaktadır. Sektörsel tecrübesi ile şirketimiz hafriyat sektörünün öncü kuruluşlarındandır.

Kamulaştırma, ihale veya özel olan her türlü inşat faaliyetlerde yer almamız, iyi bir kuruluş olduğumuzun göstergesidir. Toprağın işlenmesinden tutun kayaların parçalanmasına kadar her türlü hafriyat işlemini gerçekleştirmekteyiz. Bizler, taş ve toprak yapısı inceleme, fay hattı noktaları gibi bölgesel ar-ge çalışmaları da yapmaktayız.

Hafriyat sektörünün en çok tercih edilen kuruluşlarından biri olan firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz ve son teknoloji araçlarımız ile her türlü desteğe hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button